+90 532 579 12 64
Kızılırmak Mah. 1443. Cad. 1071 Plaza B blok kat: 27 No: 174
Çukurambar Çankaya / Ankara

Gülüşünüz ile Dünyanızı Değiştirin

  • Home
  • Gülüşünüz ile Dünyanızı Değiştirin
~ Dr. Dt. Yasemin Türkdönmez ~

Gülüşünüzle Dünyanızı Değiştirin

Hayatımızda gündelik akışımızda bazen bir şeylerin eksik olduğunu düşünürüz ve harekete geçmek için bir itici güç yada gerekli motivasyonu bir türlü bulamayız. Aslında yapacağımız küçük değişiklikler belki de bizim için hayatımızın içinde büyük bir dönüm noktası oluşturacaktır.

Günümüzde estetik algının daha da önem kazanması ile yediden yetmişe birçok kişide özellikle kadınlarda estetik arayışı ön plandadır. Gerek sosyal medya gerekse çevremizdeki yakınlarımızda bunu görmekteyiz. Sadece kişilerin kendilerinde değil aynı zamanda yaşadıkları ev ya da çalışma alanlarında da estetik arayışlar sürmektedir. Bu sebepten yeni trendler, zamanın modasına uygun yeni tasarımlar herkes tarafından takip edilmektedir.

Estetik algı kişiden kişiye göreceli olarak değişse de toplum tarafından kabul görmüş ortalama bir estetik anlayış da yok değildir. Kültür, yaşam tarzı, sosyo-ekonomik durum, inançlar gibi hayat akışımızda önemli olan faktörler de estetik algımızda değişiklikler yaratabilmektedir.

Portrait,Of,Beautiful,Young,Woman,With,Perfect,Smile.,Isolated,On

Kişisel estetik uygulamalar çoğunlukla yüz bölgesinde yapılmakta ve burada da ortalama kabul görmüş bir estetik anlayış kendini göstermektedir. Yüz ifademiz, mimiklerimiz, gülümsememiz hepsi estetiğin önemli yapı taşlarındandır. Yüz oranlarımızda altın oran halen estetik açıdan en uygun ölçüm yöntemlerindendir. Ne kadar altın orana yakın bir yüz oranına sahipsek başka bir deyişle yüzümüzdeki organlarımız ne kadar birbirleri ile uyumlu ise o kadar estetik ve güzel bir yüze sahibizdir.

Digital Smile Design

İlk kez karşılaştığımız birinde dikkat ettiğimiz ilk yüz bölgesi gözlerimiz, ikinci olarak karşımızdaki kişinin gülüşü ve dişleridir. Eğer gülüşümüz ile ilgili bir problem yaşıyorsak ya da dişlerimizin duruşundan memnun değilsek bu direk karşımızdaki kişi tarafından algılanmaktadır. Çünkü böyle bir durumda konuşurken ve gülümseme sırasında dişlerimizi saklamak ihtiyacı duyarız. Kendimize olan güvenimizi de olumsuz etkileyen bu durum karşımızdaki kişiye de güvensizlik hissi vermektedir.

Eğer buna benzer bir durumda hissediyorsak kendimizi bu problemi çözmek için yardım almak faydalı olacaktır. Gülüşümüzün nasıl değişebileceği, hangi tedavi yöntemlerinin bizim için doğru olacağını ancak uzman bir doktor görüşü ile cevaplandırabiliriz. Artık minimal uygulamalarla çok büyük değişiklikler elde edilebilmekte hatta mevcut dişlerinizde herhangi bir restoratif işlem yapılmadan doğal dişlerinizle istediğiniz gülüşe sahip olabilirsiniz. Üstelik bu değişim meydana gelirken doğal hayat akışınız hiç etkilenmemektedir. Şeffaf düzeltici apareylerle gülüşünüz estetik hale gelirken size de bunun keyfini çıkarmak kalır. Dişlerinizle birlikte gülüşünüzdeki değişim kendinize olan güveninizi ve hayatınızdaki birçok önemli noktayı olumlu etkilemektedir. Kendinize bir şans verin, bırakın gülüşünüzle dünyanız değişsin.

Arşivler

Kategoriler